Teknoloji

Apple, karma gerçeklik başlığını tanıtmaya hazırlanıyor

Son zamanlarda metaverse girişimlerinin yaygınlaşması nedeniyle sanal gerçeklik kulaklıklarına olan ilgi giderek artıyor.

Apple’dan sanal gerçeklik kulaklığı

ABD merkezli teknoloji devi Apple, 2030 yılına kadar birden fazla giyilebilir cihazı piyasaya sürmeyi hedefliyor. Bu cihazlardan biri de VR/AR gözlük seti.

Şirket bu bahis hakkında resmi bir açıklama yapmasa da yeni sızıntılar ortaya çıkıyor.

İlkbaharda tanıtılabilir

Apple’ın uzun süredir beklenen sanal gerçeklik başlığı, teknik aksaklıklar nedeniyle ertelenmişti.

iPhone üreticisinin bahar etkinliğinde hem artırılmış hem de sanal gerçekliği bir araya getiren karma gerçeklik kulaklığını tanıtacağı belirtiliyor.

ilginizi çekebilir Apple’ın katlanabilir iPhone patenti ortaya çıktı Haberin Detayları

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun paylaştığı bilgilere göre artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik başlığının toplu sevkiyatları, yazılım kaynaklı sorunlar nedeniyle 2023 yılının sonuna kadar ertelenebilir.

Kuo, iPhone üreticisinin 2023’te 2.000 $’a varan bir fiyatla 1,5 milyon giyilebilir cihaz göndermeyi planladığını bildirdi.

Apple’ın sanal gerçeklik kulaklığı neler sunacak?

Analist Ming-Chi’ye göre, iki Sony 4K mikro OLED paneli ve bir Samsung AMOLED paneli ile birlikte üç farklı ekranı barındırması beklenen Apple VR/AR kulaklık, oyun, medya ve bağlantı özellikleriyle metaverse dünyasına da girecek. Kuo. Gözlerin hareketini izlemek için VR başlığının içine sensörler yerleştirilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu