Teknoloji

İddia: Tesla Otonom Sürüş Videosu Sahteydi!

Piyasaya sürdüğü elektrikli otomobillerle branşın seyrini değiştiren Tesla’nın özelliklerinden biri de gururla bitirilemez. otonom sürüş sistemi . Sistem günümüzde oldukça gelişmiştir. Ancak geçmişte yaşanan olaylarla ilgili ortaya atılan iddialar, otonom sürüş sisteminin o yıllarda çok konuşulduğu yönündeydi. “yalan”dan oluşanolduğunu düşündürür.

Tesla’ya açılan dava kapsamında ifade veren şirketin otonom sürüş sisteminden sorumlu şirketin adı Ashok Elluswamy 2016 yılında yayınlanan bir görselle ilgili açıklamalarda bulundu. Elluswamy’ye göre hazırlanan görsel gerçeği yansıtmayıp sadece demo niteliğindeydi. İddiaya göre otonom sürüş sistemi neler sunabilir? Tasvir edildi görüntü, tüm olasılıkların entegre edildiği önceden belirlenmiş bir rotadan oluşuyordu. Yani araç otonom sürüş yapmıyor, sadece önceden girilen komutları yerine getiriyordu.

Elon Musk fotoğrafı övgü dolu paylaştı

Gerçeği tam olarak yansıtmadığı iddia edilen video 2016 yılında yayınlanmıştı. Elon Musktarafından da paylaşıldı Tesla, caddelerde ve otoyollarda kendi kendine gidiyor ve park yeri buluyor. İnsan müdahalesi olmadan!“İşin böyle olmadığı ortaya çıktı. Evet görseldeki Tesla kendi kendine gidiyor ve park yeri buluyordu. Ancak açıklamaya göre otonom sürüş sisteminin ne yapacağı, zaten kodlanmış . Ashok Elluswamy, görsel için 3D mapping yapıldığını da belirtiyor.

Elon Musk’ın aktif olarak kullandığı Twitter hesabını inceledik. Ancak ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı Görürüz. İleride yeni bir gelişme olursa bu haberi güncelleyeceğiz.

Tesla’nın 2016 yılında yayınlanan otonom sürüş görselini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu