Haber

FATİH’te ambulansa yol vermeyene 118 bin 487 lira para cezası

FATİH’te düğün konvoyunda ambulansa yol vermeyenlere 118 bin 487 TL idari para cezası verildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Uyulacak bir kural varken mutlu bir güne kötü bir anıyı eklemeye değer miydi?” dedim.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Kontrol Şube Müdürlüğü ekipleri, Fatih Karagümrük’te ambulansa yol vermeyen düğün konvoyunda 5 araç tespit etti. BEN ve IEI yakalandı. Şüphelilere ’emniyet kemeri takmamak’tan 436 TL, ‘yetki belgesi olmadan araçtan ulaşım hizmeti almak’tan 1.353 TL para cezası verilirken, araç sürücüleri yakalandı; ‘Korsan ulaşım’ unsuruna 20 bin 342 TL, ‘cam filmi’ unsuruna 951 TL, ‘geçiş yapan araca yol vermemek’ten 436 TL, ‘saygısız araç kullanmaktan’ 436 TL para cezası verildi. ‘. Ayrıca, ‘İzinsiz reklam logosu’ isimli sürücüye 436 TL idari para cezası verilirken, tüm şüphelilere toplam 118 bin 487 TL idari para cezası uygulandı.

Korsan taşımacılıkta kullanılan araçlara da 60 gün süreyle trafikten men cezası verildi. Gözaltına alınan 5 sürücü hakkında ‘Trafiği tehlikeye atma’ suçundan adli işlem başlatıldı.

Bu arada sosyal medya hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İstanbul Fatih’te ambulansa yol vermeyen düğün konvoyunda bulunan 5 aracın sürücü ve yolcularına 118 bin 487 TL ceza kesildi. Karayolları Trafik Kanunu’nu ihlal ettiği için araçlar 60 gün trafikten men edildi. Kötü bir güne kötü bir anı katmak pahalı mıydı?” dedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu