Haber

Erzurum’da 2 bin 512 öğrenci okula kabul edildi

ERZURUM’da ‘Eğitimle Yeniden Buluşuyoruz’ projesi kapsamında 2 bin 512 öğrenci okula kaydoldu.

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim sisteminde kayıtlı olmayan öğrencilerin takibi amacıyla başlatılan ‘Eğitime Kavuşma’ projesi kapsamında Erzurum’da örgün eğitime devam etmeyen 4 bin 499 öğrenci belirlendi. Milli Eğitim Müdürlüğü, 4 bin 31 öğrencinin ailesine ulaşarak öğrencilerin neden okula gönderilmediğini araştırdı. Yüz yüze görüşmeler sonunda aileleri ikna edilen 2 bin 512 öğrenci açık öğretim liseleri ve mesleki eğitim merkezlerine alındı. Yapılan görüşmeler sonucunda çeşitli nedenlerle okula gidemeyen 1.519 öğrencinin okula gitmesine izin verildi.

Erzurum Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, “Erzurum’da zorunlu eğitim çağında olup çeşitli nedenlerle örgün eğitimine devam edemeyen 4 bin 499 öğrenci olduğunu tespit ettik. Yüz yüze görüşme, telefonla 4 bin 31 öğrenciye ulaştık. Gerekçelerini araştırdık Bakanlığımızın bize sunduğu imkanlar dahilinde öğrenci ve velilerimizin sorunlarını çözdük ikna ettik Çalışmalarımız sonucunda 2 bin 512 öğrenciyi açık öğretim lisesine kaydettik. okulları ve mesleki eğitim merkezlerini eğitime kazandırdık. Ayrıca yaptığımız görüşmeler sonucunda eğitimimize devam etme kararı aldık. Önümüzdeki günlerde bu öğrencilerimizi de kayıt altına alabileceğiz” dedi.

‘Eğitime Kavuşuyoruz’ projesini büyük bir ciddiyetle hayata geçirdiklerini belirten Kaygusuz, “Geniş bir coğrafyada yüzlerce öğrenci ve veliye çok kısa sürede ulaştık ve sonucunu aldık. Yüzde 93’ten yüzde 97’ye çıktı. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’e bu süreçte yaptıkları çalışmalardan ve bize verdikleri desteklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum.Ayrıca öğrenci ve velilerimizle gerçekleştirdiğimiz toplantılarda; konut ziyaretlerinde işbirlikleri ile bizlere destek olan belediyelerimize, kolluk kuvvetlerimize ve belediyelerimize, projenin her adımında sorumluluk üstlenen muhtarlarımıza, ilçe müdürlerimize, okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. projenin uygulanması.”

haymana-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu