Haber

Ankara’da site bahçesinde 5 araç yandı

Ankara’da site bahçesinde 5 araç yandı

ANKARA’nın Yenimahalle ilçesinde sitenin bahçesinde yan yana park halinde bulunan 5 araç yanarak kullanılamaz hale geldi. Jandarma yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Yenimahalle ilçesine bağlı Susuz Mahallesi’nde, saat 03.00 sıralarında sitenin bahçesine park halindeki araçlardan birinde yangın çıktı. Alevler yan yana bulunan diğer araçlara da sıçradı. Yangını fark eden site sakinleri, yangın söndürücülerle alevleri söndürmeye çalıştı. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri alevlere müdahale etti ancak 5 araç da kullanılamaz hale geldi. Jandarma yangınla ilgili soruşturma başlattı. İtfaiye ile yapılan ilk inceleme sonucunda yangının araçlardan birindeki elektrikli aksamlardan çıktığı ve alevlerin diğer araçlara sıçradığı belirlendi.

‘MİSAFİRLERİN YANINA GELDİK, ARACIMIZ YANDI’

Yanan aracın sahiplerinden Filiz Boğa, İstanbul’dan Ankara’ya komşularını ziyarete geldiklerini belirterek, “İstanbul’dan Ankara’ya komşularımızı ziyarete geldik. Araçlar yanarken uyanıktık ama Herhangi bir ses ve gürültü duyamadık Sadece bir an komşuların sesini duyduk sonra gelen sesler üzerine kapıya gittik 2 genç “Arabalar yanıyor” dedi. balkonda bir baktım arabalar yanıyor, normalde gece yola çıkardık, komşularımız ‘sabah yola çık’ diye ısrar ettiler. “İlginç. Nasıl oldu, hiç de bir sır olmayacak. Anlam veremedik. İçinde olmadığımız için şükrediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu