Haber

Van Büyükşehir Belediyesi Soğuk Kış Günlerinde Sokak Hayvanlarını Yalnız Bırakmıyor

Van’da kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına Büyükşehir Belediyesi sahip çıkıyor. Belediye ekipleri, şehrin belli noktalarına sokak hayvanları için beslenmeleri için mama bıraktı.

Van Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanları için yaptığı kesintisiz mama takviyesini yıl boyunca sürdürerek, havaların soğumaya başladığı bu dönemde artırıyor. Kentte kar yağışı sonrası yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının imdadına Büyükşehir Belediyesi ekipleri yetişti.

Hayvanların aç kalmaması için yoğun çalışma yürüten Sağlık Bakanlığı’na bağlı Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi besleme araçları, kent genelinde dolaşarak sokak hayvanlarının bulunduğu noktalara ve besleme merkezlerine mama bırakıyor.
Her gün 123 noktada düzenli olarak besleme yapan belediye grupları, 2022 yılı boyunca sokak hayvanlarına 116 ton mama bıraktı.

Ayrıca gruplar, yaralı ve bitkin durumdaki sokak hayvanlarını tedavileri için Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getiriyor ve orada tedavi ediliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu