Haber

Ukrayna’nın Antalya Başkonsolosu Voronin’den Cumhurbaşkanı Aras’a ziyaret

Ukraynaile ilgili antalyaKonsolos Oleksandr Voronin, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı ziyaret etti.

BOTAV Center’da gerçekleştirilen ziyarette, yeni atanan Antalya Konsolosu Oleksandr Voronin’e Bodrumlu Ukraynalılar Derneği Başkanı İrina Demiroğlu eşlik etti.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Ukrayna Türkiye’de devam eden savaştan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, barış günlerinin bir an önce gelmesini diledi. Hem düzenledikleri etkinliklerde hem de farklı etkinliklerde Bodrum’da yaşayan Ukraynalılarla buluştuklarını belirten Önder Aras, Bodrumlu Ukraynalılar Derneği başta olmak üzere Ukrayna vatandaşlarının kültür, sanat ve kültür paylaşımında bulunduğunu söyledi. sporAyrıca etkinliklerde yer almanın öneminin altını çizdi.

Ukrayna ‘nin Antalya Konsolosu Oleksandr Voronin, Ukrayna ile Rusya Federasyonu arasında devam eden savaş nedeniyle Bodrum’da yaşayan Ukraynalıların düzenli ve özverili yardım kampanyalarına ek olarak Bodrum Ukraynalılar Derneği’nin bölgede yürüttüğü yardım kampanyalarının yanı sıra Kahramanmaraş’ta 6 Şubat depremlerinin ardından. için yürüttükleri yardım kampanyasından bahsetti. Lider Aras’a da çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Oleksandr Voronin, Lider Aras’ı 19-20 Nisan 2023 tarihlerinde Ukrayna’da hem online hem de offline olarak gerçekleştirilecek Belediye Liderleri Zirvesi’ne davet ederek, katılımlarının 2023 yılında etkinliğe değerli katkılar sağlayacağını belirtti. Bodrum’un yerel yönetimlerdeki deneyimi bağlamında.

Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin sonunda Başkan Aras, Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Voronin’e BOTAV Merkezi’ni gezdirerek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kaynak: ANKA / Yerel

pazaryeri-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu