Haber

Karabük’ten deprem bölgelerine yardım seferberliği sürüyor

Karabük’ten deprem bölgelerine yardım seferberliği sürüyor

Valilikten yapılan açıklamada, Gençlik ve Sporİl Müdürlüğünde görev yapan 60 gönüllü kurum personeli, deprem bölgesinde arama kurtarma faaliyetlerine ve vatandaşların yaralarının sarılmasına destek amacıyla Malatya’ya gönderildi.

Mersin’e uzman doktorlar atandı

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan 4 uzman hekim, depremzedelere sağlık hizmeti vermek üzere Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda gönüllü olarak Mersin’e atandı.

Acil tıp uzmanları Dr. Bora Çekmen, Uzm. Onur Emre Atiş, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Osman Arıkan ve Beyin Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aydın Sinan Apaydın, arkadaşları tarafından uğurlandı.

Eflani’den gelen yardım TIR’ı sarsıntı bölgesine gönderildi

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Eflani halkının tüm imkanlarıyla deprem bölgesine yardım yarışı içinde olduğunu belirtti.

Karabük Valiliği, Eflani Kaymakamlığı, Eflani Belediyesi, kurumlar ve tüm vatandaşların deprem bölgesine yardım için seferber olduğunu belirten Ertuğrul, “Yardımlar tırlarca toplanıyor, araçlara yükleniyor ve yola çıkıyor. Belediye olarak biz de yardımları yapıyoruz. iş makinası ve operatör, nakdi ve ayni yardımlarımızın yanı sıra deprem bölgesine gönderdik. Duyarlı tüm vatandaşlarımızı yürekten kutluyor, teşekkür ediyorum. Allah razı olsun, iyi ki varsınız .” sözlerini kullandı.

haber-sarkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu