Haber

İyilik Kompleksi ile Çocukların Yüzü Gülüyor!

İnsan İzleri Uluslararası İnsani Yardım Derneği, depremin afet bölgesinde bıraktığı izleri silmeye çalışırken, depremden etkilenen çocuklara yardım çalışmalarını sürdürüyor.

 

Adıyaman‘ile ilgili Polis Amca İmam Hatip Ortaokuluİstanbul’da kurduğu Uygunluk Kompleksi ile depremzedelerin temel ihtiyaçlarının yanı sıra çocuklar için de oyun parkları kuran İnsan İzi Derneği, çocukların deprem bölgesinde yaşadıklarını unutup normal hayatlarına dönmeleri için birçok farklı etkinlik düzenliyor. , tekrar keyifli vakit geçirmelerini sağlıyor.

İnsan İzi Derneği , düzenlediği çeşitli etkinliklerle beyin sarsıntısının olumsuz izlerini çocuklardan uzak tutarak çocukların eğlenceli vakit geçirmelerine yardımcı oluyor. Yetkinlik Kompleksinden geçen çocuklar için “ Belki Bir Film Gelir Köye” projesini hazırlayan İnsan İzi Derneği organize etti ve 500 kişi Çocukların katılımının gerçekleştiği film gecesinde, anne babaların yanı sıra çocuklar da unutulmaz anlar yaşadı. Okulun bahçesinde kurulan alanlarda çocuklarla fotoğraf çektiren ve çeşitli oyunlar oynayan İnsan İzi Derneği üyeleri, Psikologlar ve yerli yabancı Gönüllüler her gün çocukları karşılıyor. 220 depremzede çocukyüzündeki gülümsemeyle huzurlu bir ortam yaratmaya devam ediyor.

 

HEDEFİMİZ ÇOCUKLAR!

Sağlık Kompleksi3 küme çadır, en az 1 serbest oyun çadırı ve alanlarının dışında Adıyaman HavalimanıVe Polis Amca İmam Hatip Ortaokulu Psikososyal Destek Çadırları ile depremden etkilenen her çocuğa dokunmayı hedefleyen İnsan İzi Derneği umut olmaya devam ediyor. Grup çalışmasının ardından Uzman Psikologlardan oluşan ekipler her yaş grubu için hazırladığı ikramları dağıtırken, çocuklara kilitli günlükler de vererek afet anılarını geride bırakmaları ve kişisel bir alanda kendileri hakkında konuşmaları sağlandı. Çocukların yüzleri gülerse anne ve babalarının da gülümsemeye başladığını ifade eden Prof. Human Trace Uluslararası İnsani Yardım Derneği Lideri Umut SarıkayaHedeflerinin çocuklar olduğunun altını çizdi.

Uzman psikolog ekibiyle sadece çocukların değil anne-babaların da depremin etkilerinin üstesinden gelmelerine yardımcı olan dernek, afetzedelerin yüzünü küçük de olsa güldürmeyi amaçlıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberkorkut.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu