Haber

Gaziantep’te depremzedelere tıbbi malzeme desteği verildi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen engelli vatandaşlara tıbbi yardımda bulunuyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, kent ve çevre illerde yaşayan engellilerin tıbbi malzeme ihtiyaçlarını karşılıyor.

Bu kapsamda tıbbi malzeme ihtiyacı olan engelli bireylere tekerlekli sandalye, baston ve yürüteç olmak üzere toplam 520 adet malzeme dağıtılmıştır.

Açıklamada ifadelerine yer verilen Daire Başkanı Serdar Tolay, büyük felaketin ardından çok sayıda engelli bireyin çeşitli nedenlerle tıbbi malzeme sıkıntısı yaşadığını belirtti.

6 Şubat’ta yaşam koşullarının bir anda değiştiğine dikkat çeken Tolay, şunları söyledi:

“Büyükşehir Belediyesi dört şubeden ekipleriyle çok sayıda depremzedenin sorunlarının hızlı bir şekilde çözülmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu süreçte bazı depremzede engellilerimizin de tıbbi malzemeye ihtiyacı oldu. Bu doğrultuda sırayla tıbbi malzeme dağıtımı yapıyoruz. engellilerin günlük yaşamında fiziksel problemlerin yaşanmaması için dağıttığımız malzeme sayısı şu anda 520.Tabii ki bu sayı her geçen gün artıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu