Ekonomi

Akkuyu NGS’de yeni etap! Montaj başladı

Akkuyu Nükleer AŞ’den yapılan açıklamaya göre, santralin elektrik teçhizat sisteminin bir modülü olan ve tam kapasiteye ulaştığında Türkiye’nin elektrik ihtiyacının yüzde 10’unu tek başına karşılayacak olan 400 kilovatlık yüksek teknolojili tesis, elektriği şebekeye iletmek için tasarlanmıştır.

Baralar, kesiciler, topraklama ayırıcıları, akım trafoları ve gaz izoleli baralar gibi elektriğin iletimi için gerekli olan yardımcı elemanları ve bağlantı elemanlarını içeren çok fonksiyonlu bir cihaz olan hücre, entegre dağıtıcının boyutlarını önemli ölçüde küçültmekle kalmaz. , aynı zamanda çalışma konforunu ve güvenilirliğini de arttırır.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akkuyu Nükleer AŞ Birinci Genel Müdür Yardımcısı ve NGS İnşaat Müdürü Sergey Butckikh, entegre şalt montajına başlanmasının Akkuyu NGS projesi için değerli bir aşama olduğunun altını çizerek, “Nükleer santralin dört güç ünitesini aynı anda inşa ederken aynı zamanda elektrik tedarik sürecinde yer alacak ekipmanların kurulumunu da yapıyoruz. Entegre şaltın gaz yalıtımlı olduğunu belirtmekte fayda var. Bu ekipman Gaz izolasyonu olası bir yangın anında alevlerin yayılmasını engellediği için yangın güvenliği de üst düzeydedir.”Tesisin kurulumu tamamlandıktan sonra Akkuyu NGS elektroteknik devreye alma ve ayarlama işlemlerine başlayacağız. sistem. Bu aşama, bizi ilk güç ünitesindeki devreye alma ve ayar çalışmalarına bir adım daha yaklaştıracak.”söz konusu.

haberodunpazari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu