Haber

Ahbap’tan ‘Kızılay Çadır Sattı’ İddiasına İlişkin Açıklama

Haluk Levent’in kurduğu Dostlar Derneği, Kızılay’dan 46 milyon liraya çadır aldığı tezini doğruladı.

Kızılay’ın depremin üçüncü gününde Ahbap Derneği’ne 46 milyon liraya çadır sattığı iddia edildi.

Ahbap Derneği’nin Twitter hesabından yapılan açıklamayla Kızılay’ın çadır sattığı iddiaları doğrulandı.

Dernekten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

*6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli ve toplam 10 ili etkileyen depremde zarar gören vatandaşlarımızın çadır ihtiyaçlarının karşılanması için tüm ülke seferber olmuş ve derneğimiz Türkiye genelinde çadır üretimi yapan firmalar ile irtibata geçmiştir. ülke.

*Fakat; Ülkemizdeki tüm çadır imalatçılarının mevcut stokları, depremin 10 ili etkilemesi ve yıkımın büyük boyutta olması nedeniyle vatandaşlarımızın mağduriyetini karşılayamamaktadır. O sırada görüştüğümüz firmaların o sabah deprem bölgesine gönderebileceğimiz çadırları yoktu. En erken 1 hafta içinde büyütürler.

*Arkadaşlarımız Kızılay Çadır ve Kızılay iştiraki olan Dokuma A.Ş ile görüştüler. 2050 çadır olduğunu öğrendiğimiz çadırların sözleşmesini hızlıca yapıp ertesi sabah 2050 çadırı sallama bölgesine gönderdik.

* Çadırlar 2 bölgeden gelecekti. Erzincan’dan en yakın illere başta Adıyaman ve Kahramanmaraş olmak üzere 1232 çadır (8 tır); Yine Ankara’dan 918 (8 TIR) çadır 10 Şubat’ta Hatay’a gönderilmek üzere yüklendi ve gece bire bir dağıtıldı.

Arkadaşın Twitter hesabından paylaşım ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu