Haber

ABD polisi, gencin 5 polis tarafından öldüresiye dövüldüğü görüntülerin şiddete yol açmasından endişe ediyor.

ABD’nin Tennessee eyaletinde 7 Ocak’ta polis tarafından darp edilerek kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Tire Nichols’un darbe görüntülerinin yayınlanacağı açıklanırken, konuyla ilgili sükunet çağrısı yapıldı. şiddet içeren video

Memphis Plis Başkanı Cerelyn Davis, kurumsal Youtube hesabından yaptığı video açıklamasında, Nichols’un tutuklanma anına ait görüntülerin yakında yayınlanabileceğini belirterek, şiddet olayları karşısında “vatandaşların telaşlanmaması ve şiddete başvurmaması” uyarısında bulundu. sahneler.

Şef Davis, bu ayın başlarında siyahi gencin tutuklanmasına karışan polislerin davranışlarını şöyle anlattı: “Bu sadece profesyonel bir başarısızlık değil, alçakça, pervasız ve insanlık dışı bir hareket. Bunu video yayınlandığında kendiniz göreceksiniz. şeffaflık ilkesine uygun olarak önümüzdeki günlerde.” sözleriyle kınadı.

Nichols’un ailesinin avukatları Pazartesi günü yaptığı açıklamada, söz konusu görüntülerin aile yakınlarına gösterildiğini ve videoda Nichols’un yine siyahi olan 5 siyahi polis tarafından 3 dakika dövüldüğü görüldü.

Etkinlik

Memphis’te FedEx şoförü olarak çalışan 29 yaşındaki Tire Nichols, 7 Ocak’ta Memphis polisi tarafından “dikkatsiz araç kullandığı” gerekçesiyle durduruldu. Tutuklamaya karşı çıkan genç, polis tarafından vahşice dövüldü.

Aldığı yaralar nedeniyle hastaneye kaldırılan siyahi gencin ağır kanama nedeniyle 3 gün sonra yaşamını yitirdiği açıklandı.

Söz konusu saldırı videosunun yayınlanmasının ardından Nichols’un ölümüne neden olan 5 polis hakkında dava açılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu