Yaşam

75. Emmy Ödülleri, Devam Eden Hollywood Grevleri Nedeniyle Ertelendi!

Televizyon dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan Emmy Ödülleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da yapılacak. Geçtiğimiz ay adayları açıklanan törenle, normalde 18 Eylül’deyürütülmesi planlandı.

Ancak Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi ve yayıncı kuruluş Fox, bugün yaptığı açıklamada, ertelendi ilan edildi. yeni tarih, 15 Ocakolarak belirlendi.

Oyuncu ve yazarların devam eden grevleri nedeniyle tören ertelendi

Karar, bu yıl 75’incisi düzenlenecek tören. dört ay Gecikmiş demektir. Yeni tarihin bir başka büyük ödül töreni olan Altın Küre Ödülleri’nden bir hafta sonra olacağını da belirtelim.

Erteleme kararının şaşırtıcı olmadığını söylemek gerekiyor. Son birkaç ayda, Hollywood birçok sanatçı ve aktörün performans sergilediğini gördü. grevlerle titriyordu. Çalışma kurallarının iğrenç olması, yapay zeka yaygarası gibi nedenlerle yapılan grevler, birçok yapımın da üretiminin durmasına neden oldu. Ayrıca sendika kuralları, oyuncuların grev sırasında törenlere katılmasını engelledi.

Bu nedenle törenin ileri bir tarihe erteleneceği söylentileri bir süredir ortalıkta dolaşıyordu. Bugün açıklanan kararla beklenen gerçekleşti. Akademi yaptığı açıklamada ertelemenin gerekçesini paylaşmasa da grevlerden kaynaklandığını söylemek yanlış olmaz.

HBO’nun hakim olduğu 2023 Emmy Ödülleri adayları için;

Hollywood’daki grevlerle ilgili ayrıntılar için;

nazilli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu